Jdi na obsah Jdi na menu
 


První čtení a pro chybějící děti 24.9.

Milí rodiče, 

tak dnes jsme opakovali písmenko S, také děti natrhanými kousky barevných papírů zdobily první naučené písmenko S a ve výtvarné výchově obtiskem dlaně vytvořily včelky. My jsme totiž pilní jako ty včelky, takže se to k nám hodí. smiley V poslední hodině jsem děti seznámila s novým písmenkem M. Přinesl nám ho mraveneček. Zpočátku trochu polámaný, ale potom uzdravený. smiley A tak už děti umí dvě písmenka! Hned jsem tedy na tabuli napsala dva řádky písmenek S, M (tiskací, psací, malé, velké) a děti poprvé četly. Zpočátku společně a potom každý sám! Všem to šlo výborně! Moc děti chválím!

V pondělí budeme v písmenku M pokračovat a začneme se čtením. Budu dětem posílat lístečky, které děti budou číst doma s vámi. 

Přeji příjemný víkend a zdravím vás i malé čtenáře! 

Renata Hriadelová

 

Milá Emi a Honzíku, moc vás zdravím a Emičce přeji brzké uzdravení. 

p.uč. Renča

Úkoly:

ČJ - Písmenko S - poznávání písmenka S,s - kroužkování, obtahování tiskacích písmen, kresba věcí na písmenko S - pracovní list - Emi a Honzíku, list máte u mě

    - hledání změny ve třídě - zrakové vnímání

    - básničky s pohybem a psaní listů - ŽA str.31 - děti budou psát jen spodní část listu, jde o psací tvar písmenka s, proto několikrát u každého listu děti nejprve obtáhnou spodní vytečkovanou část a potom budou stránku postupně dokončovat, nakonec si pár listů vybarví podzimními barvami

ČJ - Písmenko M - oromotorika, artikulace Myšky piští, myšky piští, ...

                             - vyvození písmenka M na básničce Polámal se mraveneček, informace o mravenci v encyklopedii, tvorba slov na písmenko M

                              - ŽA str.32/zelený, žlutý a modrý puntík

                              - písmenko z dětí - děti, které mají písmenko M ve svém jméně, šly před tabuli a vytvořily písmenko M (stojí a drží se za ruce :-)) - !!! tiskací písmenko M se píše tak, že napíšeme čáru shora dolů, pak se vrátíme na začátek čáry a pokračujeme v písmenku M (malé véčko a čára dolů), písmenko M se nepíše jedním tahem, ale začíná nahoře - Děkuji za pomoc!

                              - čtení všech tvarů písmenek S,M

                              - psaní koleček Sešit se zvířátky str.2,3

 
 

Archiv

Kalendář
<< září / 2021 >>

Statistiky

Online: 1
Celkem: 71743
Měsíc: 2169
Den: 37